7/30/2013

Holiday - Premantura Croatia.

Wreszcie udało mi się wybrać zdjęcia do pierwszego posta z mojego słonecznego odpoczynku w Chorwacji. ;) Każdy zakątek tego kraju jest cudowny. Ja razem z moimi rodzicami i znajomymi wybraliśmy się do Premantury, która leży w regionie Istry. Nigdzie indziej na Adriatyku nie spotkałam się z tak niebiesko-zielonym odcieniem morskiej wody! Spędziłam tam osiem dni, podczas których udało mi się zwiedzić wiele wspaniałych miejsc oraz opalać się na kamienistych, chorwackich plażach, które wbrew pozorom są całkiem wygodne. :) 
Na południe od miasteczka znajduje się Park Przyrody Przylądku Kamenjak. Kilka lat temu udało mi się zwiedzić Park Narodowy, jakim były Jeziora Plitvickie i tym razem także nie zawiodłam się wspaniałą przyrodą typową dla Chorwacji. Można tak spotkać piękne skaliste plaże, czystą nieskażoną wodę, bezchmurne niebo i urozmaiconą roślinność. Kamenjak obfituje w mnóstwo plaż i urokliwych zatoczek, do których chce się cały czas wracać! W regionie tego przylądka znajduję się około 80 plaż! Jest to najbardziej wysunięty w morze punkt Istrii.Na terenie parku znajdują się kamieniste drogi. Ich liczba przyprawiała nas o zawrót głowy... Na skrzyżowaniach stoją drewniane znaki drogowe, które kierują do poszczególnych zatoczek. Podczas wędrówki napotkaliśmy Park Dinozaurów, gdzie można zobaczyć makiety prehistorycznych stworzeń i ich ślady pozostawione na skałach. :)


Przy jednej z wielu zatoczek znajduje się miejsce postoju łodzi rybackich i żaglówek. Na brzegu mieszczą się małe domki, w których można znaleźć przystań w czasie podróży po chorwackim Kamenjaku.Bądźcie czujni! Niebawem kolejny post z chorwackich wakacji! ;)

Zapraszam na mój instagram, gdzie również możecie zobaczyć wakacyjne zdjęcia.

Buziaczki. :*


8 komentarzy:

 1. Mnie odrzucają kamienie na plaży, ale kolor wody zachwyca! Masz perfekcyjne ciało *.*

  OdpowiedzUsuń
 2. jaka opalenizna *.*
  i super zdjęcia, pierwsze wymiata! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. też chce na wakacjeeee<3
  super:D
  zapraszam na konkurs
  http://rozaliafashion.blogspot.com/2013/07/konkurs_30.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale boskie widoki i jaka śliczna opalenizna! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie wyglądasz. Super zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 6. fantastyczne widoki:) aż się rozmarzyłam

  zapraszam: http://youbeefashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze. Anonimów proszę o podpisywanie się, będzie mi łatwiej odpowiadać :)